Přeskočit na obsah
Domů » Madeta a.s., závod Planá nad Lužnicí

Madeta a.s., závod Planá nad Lužnicí

O firmě


Společnost Madeta a.s., se svým závodem v Plané nad Lužnicí, je jedním z nejvýznamnějších zpracovatelů mléka a výrobců mléčných výrobků v České republice. Firma, která má své kořeny v roce 1907, se postupně rozrostla do velkého podniku, který dnes zaměstnává tisíce lidí a má řadu dalších závodů a poboček po celé zemi.

Obchodní profil společnosti Madeta a.s. zahrnuje širokou škálu mléčných výrobků, mezi které patří například trvanlivé i čerstvé mléko, jogurty, tvaroh, máslo, smetana, sýry a další mléčné speciality. Produkty Madety jsou známé pro svou kvalitu a jsou oblíbené u spotřebitelů nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Mezi vzorové značky společnosti patří například Madeta Bio, která zahrnuje produkty z ekologického zemědělství, a Madeta Premium, což jsou výrobky vyšší kvality s důrazem na tradiční receptury a zpracování. Dále společnost nabízí také sortiment pro sportovce pod značkou Madeta Sport a řadu zdravých potravin s názvem Madeta Fit.

Co se týče obalů, Madeta používá různé druhy obalů pro své výrobky, které zohledňují potřeby spotřebitelů, životní prostředí a trvanlivost produktů. Například mléko a jogurty jsou často baleny v kartonových obalech, sýry a máslo v papírových nebo plastových obalech, zatímco tvaroh a smetana bývají v plastových kelímcích nebo sklenicích.

Adresa společnosti Madeta a.s., závod Planá nad Lužnicí, je Průmyslová 575, 39102 Sezimovo Ústí 2, Czechia. Město Planá nad Lužnicí je snadno dostupné z větších měst v České republice, například z Prahy, Českých Budějovic nebo Plzně.

VÝROBNÍ PROFIL – NEJDŮLEŽITĚJŠÍ INFORMACE​​

Výroba (odtučňování, pasterizace, míchání, fermentace, solení, odpařování, tavení, termizace, uzení, krájení, porcování, strouhání, skladování) mléčných výrobků (přírodní měkké, polotvrdé a tvrdé sýry, sýry typu camembert, zrající sýry, máslo, roztíratelný mléčný tuk, tradiční pomazánky a pomazánkové máslo, krystalická syrovátka, tavené a termizované sýry) a balení do různých obalů (ochranné nátěry, plastové obaly, kbelíky, plechovky, hliníkové obaly a nákladní automobily) s modifikovanou atmosférou nebo bez ní.

CO MŮŽEME NAJÍT VE MĚSTĚ A JEHO OKOLÍ?​

Významné výrobní podniky a potravinářské firmy v Sezimově Ústí (kromě Madety a.s.)

SEZIMEX s.r.o. – Tato společnost se zaměřuje na výrobu a distribuci krmných směsí pro zvířata. Jejich produkty zahrnují granulovaná krmiva, krmné směsi a minerální doplňky pro hospodářská zvířata, jako jsou prasata, drůbež, skot a ovce.

Pekárna Sezimovo Ústí – Pekárna se specializuje na výrobu a prodej čerstvého pečiva, chleba, sladkých pečiv a dalších pekárenských výrobků. Nabízí širokou škálu tradičních českých pečiv, ale také experimentuje s novými recepturami a surovinami.

Historie Sezimova Ústí

Sezimovo Ústí je město nacházející se v Jihočeském kraji, v okrese Tábor. Historie města sahá až do 13. století, kdy bylo založeno na soutoku řek Lužnice a Želivky. První písemná zmínka o Sezimově Ústí pochází z roku 1291.

Město prošlo v průběhu staletí mnoha změnami, a to jak vlastnickými, tak i urbanistickými. V 16. století patřilo Sezimovo Ústí místnímu šlechtickému rodu Štampachů ze Štampachu, kteří nechali postavit renesanční zámek, který je dnes jedním z dominant města. Později město přešlo do vlastnictví dalších šlechtických rodů, jako byli Šternberkové nebo Kinských.

Průmyslový rozvoj města začal v 19. století s rozvojem železniční dopravy a textilního průmyslu. V 20. století se zde rozvinul potravinářský průmysl, zejména díky založení závodu Madeta a.s. v roce 1907.

Dnes je Sezimovo Ústí dynamickým městem s bohatým kulturním životem, které nabízí řadu kulturních a sportovních aktivit pro své obyvatele i návštěvníky.

Napište nám

Chcete provést změny ve výše uvedeném popisu společnosti nebo nás kontaktovat ohledně služeb, které poskytujeme pro potravinářské podniky?
Napište na adresu: lab@kvalifikace-validace.cz

www.kvalifikace-validace.cz 
Všechna práva vyhrazena.

Pracovní doba
Kontakt