Přeskočit na obsah
Domů » [Nymburk] ISO 8573 – Kvalita stlačeného vzduchu

[Nymburk] ISO 8573 – Kvalita stlačeného vzduchu

ISO 8573: Nymburk, Lysá nad Labem, Městec Králové, Milovice, Poděbrady, Rožďalovice, Sadská

stlačený vzduch
Provádíme zkoušky čistoty stlačeného vzduchu podle normy ISO 8573 z hlediska těchto parametrů:
  • Obsah pevných částic
  • Obsah vody / tlakový rosný bod
  • Obsah olejových aerosolů
  • Mikrobiologické zkoušky

[Nymburk] ISO 8573 – Kvalita stlačeného vzduchu

Měření kvality stlačeného vzduchu provádíme v souladu s normou ISO 8573 v: Nymburk, Lysá nad Labem, Městec Králové, Milovice, Poděbrady, Rožďalovice, Sadská a lokality v okolí.

Čas zahájení měření

Ve vesnici: Nymburk, Lysá nad Labem, Městec Králové, Milovice, Poděbrady, Rožďalovice, Sadská můžeme začít měřit kvalitu stlačeného vzduchu přibližně od 9.00 -10.00 hodin.

Měření čistoty stlačeného vzduchu na několika místech téže společnosti

Pokud má vaše společnost pobočky na několika místech (ve stejném městě nebo v různých městech), můžeme případně provést měření tesgo ve stejný den v každé pobočce. Na základě níže uvedených tabulek však prosím odhadněte, zda je možné práci dokončit přibližně za 8 hodin.
Předpokládejte, že doba provedení zkoušek stlačeného vzduchu podle normy ISO 8573 je:
– pouze částice: přibližně 30 minut na jednom měřicím místě
– částice/voda/olej: přibližně 60 minut na jednom měřicím místě.

Přibližná doba jízdy mezi body měření

Město AMěsto BVzdálenost (km)Doba jízdy (min)
NymburkLysá nad Labem1116
NymburkMěstec Králové1319
NymburkMilovice1116
NymburkPoděbrady913
NymburkRožďalovice1217
NymburkSadská812

Průmyslový význam regionu Nymburk a jeho okolí

Region kolem Nymburka je charakteristický svou polohou ve střední části České republiky, konkrétně v Centrálním Česku. Tato oblast je známá kombinací tradičních průmyslových odvětví a moderních technologických podniků.

Tabulka 1: Průmyslová odvětví v regionu

MěstoDominantní průmyslové odvětví
NymburkStrojírenství, potravinářství, energetika
Lysá nad LabemAgroprůmysl, logistika, strojírenství
Městec KrálovéZemědělství, potravinářství
MiloviceTechnologie, výzkum a vývoj, letecký průmysl
PoděbradyZdravotní turismus, minerální prameny, potravinářství
RožďaloviceZemědělství, potravinářství
SadskáStrojírenství, agroprůmysl

Průmysl a výrobní podniky ve městě Nymburk

Nymburk, malé historické město ležící v Středočeském kraji České republiky, má dnes moderní průmyslovou tvář a nesmazatelnou stopu v českém hospodářství. I když mnozí Nymburk znají díky svým historickým památkám, město si za poslední dekády vybudovalo solidní postavení v průmyslové sféře. V tomto článku se ponoříme do výrobních podniků a průmyslové aktivity Nymburka.

Historický vývoj

Začátek 20. století přinesl Nymburku první průmyslový rozvoj, hlavně díky železnici a strategické poloze mezi Prahou a Hradcem Králové. Různé odvětví od potravinářství po strojírenství zde začaly zakládat své závody.

Hlavní průmyslová odvětví

  1. Potravinářství: Nymburk je tradičním centrem pivovarnictví. Pivovar Nymburk je jedním z nejznámějších podniků ve městě a jeho tradice sahají až do 19. století.

  2. Strojírenství: Mnoho podniků v oblasti strojírenství je rozptýleno po celém městě, vyrábějí se zde například součásti pro automobilový průmysl či vysokozdvižné vozíky.

  3. Chemický průmysl: Toto odvětví se v Nymburku rozvinulo v druhé polovině 20. století a dodnes zde najdeme výrobní závody zaměřené na výrobu různých chemických produktů.

Hlavní výrobní podniky

  • Pivovar Nymburk: Jeden z nejstarších a nejznámějších podniků ve městě. Jeho piva jsou vyhledávána nejen v ČR, ale i v zahraničí.

  • Nymburské strojírny: Tento podnik je důležitým hráčem ve strojírenském sektoru a zaměstnává značné množství lidí z regionu.

Budoucnost průmyslu v Nymburku

S růstem technologií a globalizace se Nymburk musí přizpůsobovat novým tržním trendům. Investice do výzkumu a vývoje, spolupráce s místními technologickými parky a univerzitami a posilování infrastruktury jsou klíčové k tomu, aby město udrželo svou konkurenceschopnost.

 

Městec Králové a Rožďalovice se spoléhají především na zemědělství a potravinářský průmysl, zatímco Milovice, s historií spojenou s vojenským leteckým průmyslem, nyní směřují k technologickému výzkumu a vývoji. Poděbrady jsou známé svým zdravotním turismem díky léčivým minerálním pramenům, ale město také hostí několik významných potravinářských podniků.

Pro výrobní podniky v regionu, které mají zájem o zkoušení stlačeného vzduchu podle normy ISO 8573, je zde mnoho praktických informací na adrese https://kvalifikace-validace.cz/stlaceny-vzduch/. Je to klíčový zdroj pro podniky, které se snaží zajistit kvalitu svých výrobků a služeb v souladu s mezinárodními normami.

www.kvalifikace-validace.cz 
Všechna práva vyhrazena.

Pracovní doba
Kontakt