Přeskočit na obsah
Domů » Hadice kompresoru

Hadice kompresoru

Hadice kompresoru

Kompresorová hadice je klíčovou a nezbytnou součástí pro správnou funkci kompresoru. Náš průvodce vám pomůže provést správné připojení pro váš kompresor nebo kompresor. Zjistěte, čemu byste měli věnovat pozornost!

Uživatel kompresoru po jeho zakoupení často řeší dilema, jaký typ hadice použít k jeho připojení k pneumatickému systému. Otázka se zdá být jednoduchá, ale vzhledem k velmi širokému výběru jak kompresorů, tak různých typů hadic a hadiček, stojí za to představit několik variant provedení takového připojení.

Hadice ke kompresoru – to se dozvíte v tomto návodu:

– Jaké údaje potřebujeme mít, než začneme hledat správnou hadici ke kompresoru?

– Jaký je rozdíl mezi připojením kompresoru pro profesionální použití a kompresoru pro domácí a dílenské použití?

– Závisí výběr typu hadice pro kompresor na typu kompresoru?

– Závisí typ hadice pro kompresor na jeho výstupním připojení?

– Jaké komponenty se používají k připojení hadic ke kompresorům?

– Jak vybrat správný průměr a délku hadice?

Pokud je délka hadice příliš dlouhá, může dojít ke ztrátě tlaku v systému, což může způsobit snížení výkonu nástrojů nebo zařízení připojených ke kompresoru. Pokud je hadice příliš krátká, může to omezit dosah nebo pohyb zařízení a nástrojů.

Zde je několik kroků, jak vybrat správný průměr a délku hadice pro váš kompresor:

Stanovení potřebného průtoku: Zkontrolujte výstupní výkon vašeho kompresoru. Jaký je maximální výkon (v m3/h nebo CFM) kompresoru? Toto je klíčový parametr, který potřebujete vědět.

Výběr průměru hadice: Na základě výkonu kompresoru vyberte vhodný vnitřní průměr hadice, který zajistí dostatečný průtok vzduchu, aniž by došlo ke ztrátě tlaku.

Stanovení potřebné délky: Změřte vzdálenost mezi kompresorem a místem, kde budete nejčastěji používat stlačený vzduch. Je důležité zohlednit také pohyblivost a dosah zařízení.

Kontrola tlakových ztrát: Pokud je hadice příliš dlouhá, může dojít ke ztrátě tlaku. Vždy je dobré mít na paměti, že s každým dalším metrem hadice může dojít ke ztrátě tlaku. Může být vhodné investovat do tlakového regulátoru, pokud si nejste jisti, jakou délku hadice zvolit.

Zvažte použití: Pokud potřebujete větší mobilitu, například v dílně, zvolte delší hadici. Pokud kompresor stojí na jednom místě a je připojen k pevné instalaci, může být vhodnější krátká hadice.

Bezpečnost: Ujistěte se, že hadice je správně instalována a bezpečně připevněna. Používejte vhodné svorky nebo spojky, aby se zabránilo neočekávanému uvolnění hadice pod tlakem.

Materiál hadice: Různé materiály hadic mohou mít různé charakteristiky, co se týče pružnosti, odolnosti vůči otěru nebo odolnosti vůči teplotním výkyvům. Vyberte si takový materiál, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Typ materiálu může mít vliv například na množství uvolňovaných částic, které mohou zhoršit třídu čistoty stlačeného vzduchu (ISO 8573-1).

Věnujte pozornost výběru správné hadice pro váš kompresor, protože správná hadice může prodloužit životnost kompresoru, zlepšit výkon zařízení připojených ke kompresoru a zvýšit vaši produktivitu a bezpečnost při práci.

www.kvalifikace-validace.cz 
Všechna práva vyhrazena.

Pracovní doba
Kontakt